فروش بلیت جشنواره در سینما سعدی شیراز

 

به گزارش سینماتیکت علاقمندان میتوانند از امروز با مراجعه به سایت cinogram.com بلیت خود را بصورت سری خریداری نمایید. طبق اعلام دفتر جشنواره بلیت های خریداری شده را میبایست از خود سینما تحویل بگیرند.

لازم به ذکر است جشنواره امسال از تاریخ ۱۴ بهمن الی ۲۱ بهمن در سینما سعدی شیراز در سانسهای ۱۵ ، ۱۷ ، ۱۹ و ۲۱ پذیرای شهروندان

سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر، بهمن‌ماه امسال با نمایش ۵۵ فیلم در بخش‌های مختلف برگزار می‌شود.

از میان این فیلم‌ها یازده فیلم مستند و ۴۴ فیلم داستانی هستند. در بین فیلم‌های داستانی هم ۳۳ فیلم در بخش سودای سیمرغ رقابت خواهند کرد. در این دوره فیلم‌های اول جداگانه داوری نمی‌شوند و در کنار آثار فیلم‌سازان دیگر رقابت می‌کنند. فیلم‌های حاضر در سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر از اواسط دی‌ماه به مرور معرفی شدند. روز جمعه هفدهم دی، محمد حیدری، دبیر جشنواره فهرست ۲۸ فیلم راه یافته به بخش مسابقه‌ی جشنواره سی‌و‌پنجم را اعلام کرد. یک روز بعد یازده فیلم مستند مسابقه‌ی سینمای مستند معرفی شدند. روز دوشنبه بیستم دی‌ماه هیأت انتخاب نام پنج فیلم داستانی دیگر را برای رقابت در بخش سودای سیمرغ اعلام کردند. در همین روز فیلم‌های چشم‌انداز سینمای ایران (بخش غیر رقابتی) هم معرفی شدند.
اعضای هیأت انتخاب فیلم‌های داستانی، نرگس آبیار، طاها مرقاتی، حسین کرمی، عماد افروغ، محمدعلی حسین‌نژاد، جمال امید و سیدضیا هاشمی بودند که در ۴۵ روز ۹۴ فیلم متقاضی حضور در جشنواره را بررسی کرده بودند. در میان فیلم‌های داستانی امسال، ۱۵ فیلم ساخته‌های نخست کارگردانان است که ۱۰ فیلم در بخش مسابقه و باقی در بخش غیررقابتی حضور دارند.
حبیب احمدزاده، محمد تهامی‌نژاد، فرشاد فرشته‌حکمت، لقمان خالدی و سام کلانتری هم اعضای هیأت انتخاب بخش مسابقه‌ی سینمای مستند را تشکیل می‌دادند.
در ادامه فیلم‌های راه‌یافته به سی‌و‌پنجمین جشنواره فیلم فجر را به تفکیک بخش‌های جشنواره مرور می‌کنیم. ۱۰ فیلم اول فهرست سودای سیمرغ و پنج فیلم اول بخش چشم‌انداز، ساخته‌های اول کارگردانان‌شان هستند.

مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ)
۱٫ مادری (رقیه توکلی)
۲٫ ایتالیا ایتالیا (کاوه صباغ‌زاده)
۳٫ انزوا (مرتضی‌علی عباس‌میرزایی)
۴٫ چراغ‌های ناتمام (مصطفی سلطانی)
۵٫ ویلایی‌ها (منیر قیدی)
۶٫ آذر (محمد حمزه‌ای)
۷٫ تابستان داغ (ابراهیم ایرج‌زاد)
۸٫ بیست و یک روز بعد (سیدمحمدرضا خردمندان)
۹٫ شماره ۱۷، سهیلا (محمود غفاری)
۱۰٫ خوب، بد، جلف (پیمان قاسم‌خانی)
۱۱٫ کارگر ساده نیازمندیم (منوچهر هادی)
۱۲٫ نگار (رامبد جوان)
۱۳٫ سد معبر (محسن قرایی)
۱۴٫ ماه‌گرفتگی (مسعود اطیابی)
۱۵٫ یک روز به‌خصوص (همایون اسعدیان)
۱۶٫ کمدی انسانی (محمدهادی کریمی)
۱۷٫ گشت ارشاد ۲ (سعید سهیلی)
۱۸٫ سوفی و دیوانه (مهدی کرم‌پور)
۱۹٫ رگ خواب (حمید نعمت‌الله)
۲۰٫ پشت دروازه بهشت (علی نوری اسکویی)
۲۱٫ اسرافیل (آیدا پناهنده)
۲۲٫ فراری (علیرضا داوودنژاد)
۲۳٫ ماجرای نیمروز (محمدحسین مهدویان)
۲۴٫ بدون تاریخ، بدون امضا (وحید جلیلوند)
۲۵٫ سارا و آیدا (مازیار میری)
۲۶٫ زیر سقف دودی (پوران درخشنده)
۲۷٫ خفگی (فریدون جیرانی)
۲۸٫ پشت دیوار سکوت (مسعود جعفری جوزانی)
۲۹٫ قاتل اهلی (مسعود کیمیایی)
۳۰٫ آباجان (هاتف علیمردانی)
۳۱٫ فصل نرگس (نگار آذربایجانی)
۳۲٫ اِو (اصغر یوسفی‌نژاد)
۳۳٫ کوپال (کاظم ملائی)

چشم‌انداز سینمای ایران
۱٫ اشنوگل (هادی حاجت‌مند، علی سلیمانی سرندی)
۲٫ ایستگاه اتمسفر (مهدی جعفری)
۳٫ خانه دیگری (بهنوش صادقی)
۴٫ دریاچه ماهی (مریم دوستی)
۵٫ ماجان (رحمان سیفی‌آزاد)
۶٫ آزاد به قید شرط (حسین شهابی)
۷٫ (بعدا اعلام می‌شود)
۸٫ ترومای سرخ (اسماعیل میهن‌دوست)
۹٫ دعوت‌نامه (مهرداد فرید)
۱۰٫ شعله‌ور (حمید نعمت‌الله)
۱۱٫ یادم تو را فراموش (علی عطشانی)

مستند
۱٫ «صفر تا سکو» به کارگردانی سحر مصیبی و تهیه‌کنندگی مهتاب کرامتی، طهورا ابوالقاسمی
۲٫ «آبی کم‌رنگ» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آرش لاهوتی
۳٫ «آوانتاژ» به کارگردانی محمد کارت و تهیه‌کنندگی محمد کارت، آبان عسکری
۴٫ «بزم رزم» به کارگردانی سیدوحید حسینی و تهیه‌کنندگی مهدی همایونفر، سیدوحید حسینی
۵٫ «رییس‌الوزرا» به کارگردانی سیدمحمدرضا هاشمیان و تهیه‌کنندگی محمدرضا هاشمیان، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی
۶٫ «ناپدید» به کارگردانی فرحناز شریفی و تهیه‌کنندگی احسان رسول‌اف
۷٫ «فوق ماراتن» به کارگردانی سعید کشاورز و تهیه‌کنندگی امید ابیوردی، سعید کشاورز
۸٫ «انحصار ورثه» به کارگردانی محمدعلی شعبانی و تهیه‌کنندگی محمدعلی شعبانی، حسین افشار
۹٫ «متهمین دایره بیستم» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حسام اسلامی
۱۰٫ «آهستگی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی یاسر خیر
۱۱٫ «کویرس سوریه کوچک» به کارگردانی سعید صادقی و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی

عزیز شیرازی خواهد بود